"Tamta pani" - premiera spektaklu

(100 zdj.)
17 marca 2014 , fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Page:
Relacja z wydarzenia» Relacja z wydarzenia Premiera spektaklu "Tamta Pani" w Teatrze Capitol

Na Dużej Scenie warszawskiego Teatru Capitol odbyła się premiera sztuki Mikołaja Lizuta, pt. "Tamta Pani" w reżyserii Macieja Kowalewskiego. Lizut, znany do tej pory jako dziennikarz i redaktor naczelny Rock Radia, debiutuje w teatrze jako autor. "Mikołaj dał mi ten scenariusz do przeczytana, gdy byliśmy wspólnie w Szwajcarii i piliśmy prawie tak dużo trunków, jak bohaterowie "Tamtej Pani". Cieszę się, że powstają tak zabawne sztuki, naprawdę dobrze się bawiłem" - przyznał Tymon Tymański.

"Tamta Pani" to czarna komedia, której akcja rozgrywa się w kostnicy. Cytryn (Arkadiusz Janiczek) oraz Kaplica (Tomasz Sapryk) to rzadko trzeźwiejący pracownicy kostnicy, którzy podczas przygotowywania zwłok do pogrzebu toczą dysputy o śmierci tychże. Do ich rozważań w pewnym momencie przyłącza się wspomniana trójka trupów czyli młoda i piękna celebrytka Angela (Andżelika Piechowiak), poseł i samobójca Andrzej (Krzysztof Kiersznowski), a także stary profesor filozofii Leopold (Marek Kępiński). Opowiadają oni o tym, jak naprawdę wyglądało ich życie i śmierć, a do powiedzenia mają całkiem sporo. W "Tamtej Pani" pokazana jest stara prawda, że śmierć nie wybiera. Niezależnie od płci, wieku, grubości portfela czy też urody - kostucha czai się na każdego z nas. "Bardzo podobał mi się ten spektakl i myślę, że niewiele jest sztuk, które z takim dystansem komentują rzeczywistość. Kiedyś byłam gościem Mikołaja Lizuta w jednej z jego audycji, jeszcze w radiu TOK FM i rozmawialiśmy o śmierci właśnie. O tym, że bardzo się jej wstydzimy i uciekamy od niej w mediach. Zastanawiałam się, czy to jest temat, który chodzi Mikołajowi po głowie i z tej sztuki wynika, że tak jest" - powiedziała Agnieszka Szulim.

Premiera "Tamtej Pani" przyciągnęła wiele znanych osób. Pojawili się m.in. Małgorzata Socha, Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Szulim, Tymon Tymański, Adam Michnik, Paweł Deląg, Kazik Staszewski, Anna Wendzikowska, Małgorzata Potocka. "Pojawiłem się tu, ponieważ przedstawienie to reżyseruje Maciek Kowalewski, który jest moim serdecznym przyjacielem jeszcze ze studiów. Występuje tu także Tomasz Sapryk, którego bardzo lubię, więc jestem tu trochę po koleżeństwie" - przyznał Paweł Deląg.
Page: